Marta Grabiec

(Kropa1999)

Aktywny III

Kropa1999

Kocham konie i jeżdźę już 4 lata.

dodaj do znajomych napisz

Moje wpisy jedździeckie:


2011-07-15, komentarzy (0)

Koń i pies

Koń i pies

Konie, mimo ich wielkości i siły, są zwierzętami z natury ostrożnymi. Niezwykłe dźwięki i zapachy, coś nieznanego, co nagle się przed niemi pojawia, może je szybko skłonić do ucieczki. Do dzikiego galopu można konia zmusić nawet głośno szczekający pies, który skoczy nagle w jego kierunku, chociaż jest od konia dużo mniejszy i słabszy. Prawdopodob…

zobacz więcej »


2011-07-14, komentarzy (0)

Dobrzy przyjaciele

Dobrzy przyjaciele

Nierzadko się zdarza, że najbliższymi, stajennymi sąsiadami koni są kozy. Ze względu na podobną mowę ciała zwierzęta te szybko dochodzą do porozumienia i jako zwierzęta stadne wybierają swoje niecodzienne towarzystwo.

zobacz więcej »


2011-07-14, komentarzy (0)

Mowa ciała

Mowa ciała

Typową reakcją konia jest zachowanie określane, jako flehmen: wywinięta warga górna sygnalizuje odbiór, uderzającego lub niezwykłego zapachu. W ten sposób ogier zdradza na przykład swoje zainteresowania wychwyconym zapachem klaczy.

zobacz więcej »


2011-07-14, komentarzy (0)

Zachowanie społeczne

Zachowanie społeczne

Żyjące dziko stado koni nie jest nieuporządkowaną gromadą, lecz związkiem społecznym z trwałymi zasadami i porządkiem hierarchicznym. Ewentualne spory nie prowadzą do poważniejszych urazów. Są one rozstrzygane w zaciekłych, lecz często nieszkodliwych, pozorowanych walkach z użyciem groźnych gestów.

zobacz więcej »


2011-07-12, komentarzy (0)

Zmysły konia

Zmysły konia

Tak, jak u ludzi wystarcza jedno krótkie spojrzenie, aby zdradzić naszemu rozmówcy,co myślimy lub czujemy, tak samo oczy konia odzwierciedlają jego temperament i cechy charakteru. Zwierzęta złośliwe i strachliwe mają niespokojne spojrzenie. Duże oczy należą najczęściej do zwierząt z temperamentem, podczas gdy małe, na pół przymknięte oczy wskazują …

zobacz więcej »